Jaunumi

Noslēgusies 35. Rīgas modes jubilejas nedēļa

31.03.2023

No 7. līdz 11. oktobrim norisinājās RIGA FASHION WEEK jubilejas sezona, kas tika veltīta ilgtspējas apziņas veicināšanai. Apzinīga, uz nākotni vērsta un ētiska mode ir vienojošs elements, kas caurvij visu pasākumu programmu šajā modes nedēļā — jaunās kolekcijas un izglītojošus seminārus. Šosezon pasākumā tika pārstāvēti vairāk nekā 20 dizaineri, starp kuriem ir arī ārvalstu debijas un vietējie ekozīmoli. 

Šī sezona kļuva ievērojama ar to, ka pēc diviem pandēmijas gadiem vietējo un ārvalstu viesu skaits ir atjaunojies līdzšinējā apjomā. Tas sākās ar starptautisku izglītojošu semināru dizaineriem  “Ilgtspējīga mode: stereotipi un realitāte” ar lektoru piedalīšanos no Lietuvas, Polijas un Latvijas, kurā tika apspriesti apģērbu ražošanas vides jautājumi un inovatīvas pieejas šajā jomā.

Šosezon uz galvenās skatuves Hanzas Peronā savas kolekcijas skatītājiem prezentēja Selina Keer, Collected Story, Amoralle, Natalija Jansone, Iveta Vecmane, Nolo. Ārvalstu dalībnieku vidū bija Igaunijas zīmoli Diana Arno un Ivo Nikkolo. Latvijas zīmoli QooQoo un One Wolf demonstrēja ilgtpsējīgas modes tendences Grand Hotel Kempinski Riga greznajā interjerā. Ir vērts atzīmēt, ka  One Wolf  šovs notika uz garākā podija RFW vēsturē — 50 metri.Turpat savas kolekcijas prezentēja sezonas debitanti — poļu zīmols Szczygiel — un vietējais zīmols Unattached (dizainere — Una Pūpola), kā arī pirmo reizi norisinājās Hot Couture vakarkleitu skate, ko piedāvāja Volga Vintage. Tajā pašā dienā Anna Led (Latvija) prezentēja savu kolekciju franču kafejnīcas atmosfērā Berga Bazārā, savukārt Moel Bosh telpās viesus uzņema Zuhra Inata — dizainere no Uzbekistānas. Šosezon bērnu mode tika prezentēta starptautiskā formātā — aktuālās kolekcijas prezentēja lietuviešu zīmols Julija Dremiene un latviešu Paade Mode, Tiny Bunny, Rock and Mouse. 

Modes nedēļas ballītes norisinājās Digital Art House ar DJ von Kubitz’s (Latvija), ar mākslinieka Constantine (Ukraina) un Collab XXX.LV (Latvija) piedalīšanos, kā arī bārā A’Drop.

Rīgas modes nedēļa norisinās ar ilggadēja partnera, tirdzniecības centra Spice, atbalstu.

RFW oficiālais ilgtspējīgas attīstības partneris ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Sekojiet līdzi RFW jaunumiem sociālajos tīklos Facebook, Instagram un www.rfw.lv.