Jaunumi

Latvija pārstāvēta starptautiskajā projektā “United Fashion”

03.07.2018

Šonedēļ starptautiskais projekts "United Fashion" uzsāk aktīvu darbību Berlīnes modes nedēļā, kur Latviju pārstāvēs zīmols Keta Gūtmane. Oficiālais partneris Latvijā šajā projektā - Baltijas Modes federācija - atklāja informāciju par to, ka rudenī projekts turpināsies Rīgā ar vairākiem pasākumiem Rīgas modes nedēļas ( Riga Fashion Week) ietvaros. 

Projekts “United Fashion” kopumā norisināsies 4 gadus un tajā sadarbojas 8 organizācijas, tostarp arī Baltijas Modes federācija, no 7 Eiropas Savienības dalībvalstīm – Beļģijas, Lielbritānijas, Francijas, Latvijas, Portugāles, Vācijas un Maķedonijas. Šo projektu atbalsta ES programmas “Radošā Eiropa” fonds, un tā mērķis ir veicināt modes dizaineru darbību visā Eiropā, lai tie būtu vairāk orientēti uz uzņēmējdarbību un uzlabotu konkurētspēju starptautiskā mērogā, neierobežojot dizaineru radošumu.

Noteiktā mērķa sasniegšanai, “United Fashion” ietvaros norisināsies dažādas aktivitātes katrā no dalībvalstīm, kurās 4 gadu laikā vismaz 150 Eiropas dizaineriem un zīmoliem būs iespēja sevi prezentēt, iepazīt citu valstu tirgus iespējas, piedalīties darbnīcās un diskusijās un dibināt noderīgus kontaktus ar nozares profesionāļiem. Tajā skaitā arī Rīgā šī gada oktobrī norisināsies vairākas aktivitātes “United Fashion” projekta ietvaros, kad 29.Rīgas modes nedēļas programmu papildinās tādas aktivitātes kā Eiropas dizaineru showroom, radošās darbnīcas un semināri par tēmām „Digitalizācija” un „Zīmola vadība” u.c. aktivitātes.

Šī projekta aktīvā daļa tiks uzsākta jau šonedēļ Berlīnes modes nedēļā, kas norisinās no 2. līdz 5. jūlijam. Tajā tiks realizētas pirmās šī projekta aktivitātes, cita starpā arī United Fashion Tradefair Showroom. Berlīnes modes nedēļas un arī šī showroom galvenais organizators ir Vācijas Modes padome (Fashion Council Germany), kura rīkoja rūpīgu dalībnieku atlasi, no Latvijas izvēloties modes mākslinieci Ketu Gūtmani, sniedzot dizainerei iespēju parādīt savu jaunāko kolekciju plašākai modes sabiedrībai Eiropā.

Uzsākoties pirmajām projekta “United Fashion” aktivitātēm Vācijā, notiek arī gatavošanās darbi nākamajam posmam, kas norisināsies RIGA FASHION WEEK laikā Latvijā. Baltijas Modes federācija ir izsludinājusi modes dizaineru atlasi, kurai var pieteikties līdz 12.jūlijam. Šai atlasei ir aicināti pieteikties dizaineri, kuru uzņēmējdarbība ir reģistrēta Beļģijā, Francijā, Balkānu valstīs, Vācijā, Portugālē vai Baltijas valstīs. Atlases rezultāti tiks paziņoti 20.jūlijā.

2019. gada pavasara-vasaras sezonai veltītā RIGA FASHION WEEK norisināsies Rīgā no 23. līdz 27. oktobrim. “United Fashion” projektu atbalsta ES fondu programma “Creative Europe”, ar Latvijas Republikas  Kultūras ministrijas līdzfinansējumu projekta “Radošā Eiropa” ietvaros.