Jaunumi

Noslēgusies 27. Rīgas modes nedēļa

15.11.2017

Ir noslēgusies 27. Rīgas modes nedēļa, kas no 24. līdz 28. oktobrim pulcēja vienkopus starptautisku modes sabiedrību Latvijas galvaspilsētā. RIGA FASHION WEEK laikā norisinājās ne tikai Latvijas un ārzemju dizaineru modes skates, bet arī vairāki radoši un izglītojoši pasākumi. 

Šoruden RFW programma ietvēra tādu Latvijas dizaineru modes skates kā Anna Led, Atis Artemjevs, Dace Bahmann, Katya Katya, Natalija Jansone, Nóló, One Wolf, Talented, KULT, AntiStar, Bulichev, QooQoo, Aristocrat Kids un Paade Mode, kā arī ārvalstu dizaineru skates: BIRYUKOV (Krievija), Lena Lumelsky (Beļģija), DiLiborio (Itālija) un Diana Arno (Igaunija).

RFW atklāšanas pasākums tika organizēts sadarbībā ar BOLD Concept Store Mākslas un tehnoloģiju kvartālā “Sporta 2”. Šī pasākuma programma ietvēra slavenā Latvijas dizainera Ata Artemjeva skati, kā arī savu pirmo kolekciju prezentēja zīmols KULT, kas radies veikala BOLD Concept Store paspārnē.

Jau trešo gadu pēc kārtas, 25.-26. oktobrī Latvijā pulcējās ap 200 apakšveļas nozares profesionāļi – ražotāji, iepircēji un mediju pārstāvji – no Eiropas valstīm un Krievijas, lai piedalītos 3. starptautiskajā apakšveļas nozares biznesa forumā Lingerie Industry Forum in Latvia, kuru organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Forums tiek organizēts ar mērķi paplašināt iespēju loku Latvijas ražotājiem attīstīt savu biznesu - dibināt kontaktus ar ārzemju ražotājiem un iepircējiem. Jaunāko apakšveļas kolekciju skati no Latvijas zīmoliem - Lauma Lingerie, Rosme, V.O.V.A, Grācija-RIM, Stefi L, V.I.P.A, Regina N, Flash You and Me, Glora, Orhideja - foruma ietvaros rīkoja Baltijas modes federācija.

27. Rīgas modes nedēļas ietvaros norisinājās vairāki radoši un izglītojoši pasākumi: slavenajam modes namam Christian Dior veltītas izstādes „Dior” atklāšana Modes muzejā, Grēcinieku ielā 24, kuru līdz pat 2018. gada 25. aprīlim var apmeklēt jebkurš interesents; jaunās modes mākslinieces Evijas Šaiteres izstāde-instalācija „404” VEF Kvartālā; ekskluzīvo aksesuāru un interjera priekšmetu veikala Chevalier Boutique by Akcenty prezentācija viesnīcā Relais Le Chevalier Kaļķu ielā 20; Bogdana Enica (Kanāda/ASV) seminārs modes dizaineriem un blogeriem par tēmu "Interneta etiķete: zīmola aizsardzība sociālo mediju laikmetā" un RIGA FASHION WEEK dizaineru Showroom medijiem un iepircējiem BOLD Concept Store telpās. Rīgas modes nedēļas noslēgumā notika divi saviesīgi pasākumi: ballīte ar Sanktpēterburgas modes zīmola Angel A avangardu modes skati Skyline bārā un ballīte RFW ofciālajā klubā Coyote Lounge Club, kur notika “RESERVED X KATE MOSS” kolekcijas skate.

Baltijas modes federācija, RIGA FASHION WEEK organizators, sadarbībā ar Itālijas vēstniecību Latvijā un Latvijas Mākslas akadēmiju organizēja pasaulslavenās Itālijas modes augstskolas Istituto Marangoni profesora Davide Petraroli atvērto lekciju par tēmu “Pro-aktīvie zīmoli”. Taču savas vizītes uz Rīgas modes nedēļu laikā profesoram Petraroli bija vēl kāds būtisks mērķis – pasniegt vienam no Latvijas dizaineriem, kas piedalījies šīs sezonas RFW, vērtīgu balvu – stipendiju mācībām Istituto Marangoni augstskolas trīs nedēļu kursos Milānā. Par šīs īpašās balvas laureātu šajā sezonā tika izvēlēts zīmols Paade Mode un tā īpašniece Linda Raituma, kurai Milānā būs iespēja papildināt zināšanas modes uzņēmējdarbībā vēl izcilākiem rezultātiem. Istituto Marangoni lekcija Rīgā un stipendija zīmolam Paade Mode kļuva iespējamas, pateicoties Itālijas vēstniecības Latvijā atbalstam.

Jau otro sezonu dizaineri, kas piedalās RIGA FASHION WEEK, sekojot pasaules tendencei "see now, buy now", 30. un 31. oktobrī nodrošinās ekskluzīvu iespēju iegādāties tērpus no tikko uz Modes nedēļas skatuves redzētajām kolekcijām savos veikalos vai studijās: Anna Led (Berga Bazārs, Dzirnavu 84), AntiStar (A. Pumpura 3), Bulichev (Z.A. Meierovica 4), Katya Katya (salons “6. Septembris”, Mucenieku 7), Natalija Jansone (Jāņa 3), NÓLÓ (t/c Spice, Lielirbes 29, un t/c Galerija Centrs, Audēju 16), One Wolf (Lāčplēša 10-4), QooQoo (Martas 8). Savukārt veikalā BOLD Concept Store (Baznīcas 18a) varēs iegādāties dizaineru Atis Artemjevs, Dace Bahmann, Deeply Personal un KULT 2018. gada pavasara-vasaras tērpus. Klienti, kurus uzrunās modes zīmolu Talented un One Wolf skatēs redzētie tērpi, tos varēs iegādāties online: www.talented.company un www.onewolf.eu līdz 3. novembrim. Arī bērnu apģērbu zīmoli Artistocrat Kids un Paade Mode šajos datumos nodrošina ekskluzīvu iespēju interesentiem veikt iepriekšpasītījumus jauno kolekciju tērpiem.